O nas

BeEco dobre z natury – jak to się zaczęło?

Manufaktura BeEco dobre z natury narodziła się z pasji i zamiłowania do tworzenia. Przygoda zaczęła się już kilka lat temu, początkowo mydła zaczęłam robić dla siebie, z potrzeby posiadania czegoś wyjątkowego i dobrego dla mojego ciała. Stopniowo o mojej pasji dowiadywali się najbliżsi – rodzina, znajomi, znajomi znajomych, każdy chciał “spróbować” takiego mydełka, a ja byłam szczęśliwa, bo mogłam tworzyć więcej i więcej i nie musiałam się już martwić co zrobię z taką ilością mydła.
Z biegiem czasu eksperymentowanie zamieniło się w świadome układanie receptur, które zmieniały nie tylko wygląd kostek, ale właściwości mydła. Pojawiły się pierwsze prośby o zrobienie mydła na zamówienie, dla osób które borykały się z konkretnymi problemami skóry i znowu trzeba było zgłębić wiedzę. Wtedy to zrodziła się myśl, żeby zająć się w życiu czymś co się lubi i połączyć przyjemne z pożytecznym.
Od tego czasu minęło już kilka lat. Mam za sobą szkolenia, warsztaty i niezliczone ilości przeczytanych materiałów, na temat nie tylko mydeł, ale również kosmetyków naturalnych. Najcenniejsze jednak co zdobyłam, to doświadczenie, które zawdzięczam wszystkim, którzy używali moich kosmetyków do tej pory i podsuwali mi pomysły na kolejne produkty, jednocześnie informując mnie jakie mają działanie. Bez tych osób nie byłabym tu, gdzie jestem. DZIĘKUJĘ…
BeEco – dlaczego DOBRE Z NATURY?
Na początku marka nosiła nazwę BeEco, do momentu, w którym dołączyła do mnie jeszcze jedna osoba – Kamila Skaźnik – specjalistka od marketingu i PR z ponad 12 letnim doświadczeniem z zakresu marketingu i PR w branży farmaceutycznej. To ona namówiła mnie do rozszerzenia nazwy firmy i tak obok BeEco pojawiło się hasło dodatkowe: „dobre z natury”. Wtedy też w ramkę nazwy marki został wkomponowany element florystyczny – gałązka drzewa herbacianego. Drzewo herbaciane, a konkretnie olejek z drzewa herbacianego, to jeden z najpopularniejszych składników naturalnych stosowanych w medycynie i kosmetologii. Jego lecznicze właściwości i kojące działanie dla skóry sprawiają, że produkty z dodatkiem olejku herbacianego cieszą się dużym uznaniem wśród Klientów, którzy coraz częściej wybierają naturalne produkty.
BeEco dobre z natury to śląska manufaktura wegańskich, ręcznie wykonanych kosmetyków naturalnych, w których nie znajdziesz:
  • substancji pochodzenia zwierzęcego;
  • silikonów, parafiny, parabenów, PEG, SLS, SLES;
  • oleju palmowego;
  • substancji modyfikowanych genetycznie.
Idea, która przyświeca marce to tworzenie rzeczy dobrych, aby służyły innym ludziom. Przesłanie proste, ale bardzo starannie przemyślane. Tworząc receptury wychodzimy z założenia im mniej tym lepiej – stawiamy na jakość zarówno surowców jak i całego produktu.

B&K for You Beata Marekwia i Kamila Skaźnik s.c.

Fundusze Europejskie